Môj príbeh

Som spisovateľ, maliar, ilustrátor... Človek, ktorý sa rád túla po hviezdach. Rád by som vás obohatil poučnými príbehmi a rozprávkami, tak ako vy obohacujete mňa tými svojimi:)

Kde si?

Ešte ďaleko, ale už na ceste.

 

   Citát, ktorý ma napadol asi pred dvoma rokmi.  A je to pravda. Stále sme na ceste. Záleží, aká ta cesta bola, je a bude. Tá moja je deň čo deň krajšia ( samozrejme, neraz na nej zmoknem, alebo sa potknem o kameň, ktorý som si nevšimol). Učím sa v škole zvanej život. A som spokojný, lebo viem, na čo tu som.

   No  ešte asi dva, tri roky pred týmto citátom bolo všetko úplne ináč.

Narodil som sa, rástol a užíval si tak, ako väčšina z nás. Šťastné roky. No postupne toho užívania si bolo viac, ako je zdravé. Prestávali ma baviť kamaráti, koníčky, život…

   Prišiel rok 2004. Čas na prvú zmenu. Moja vtedy ešte „len“ kamarátka odišla do Írska. A ja som šiel o dva mesiace za ňou.

   Čas bežal, život s ním. A ja som znovu začal byť nespokojný. Mal som všetko. Dobrú prácu, partnerku, ktorá ma milovala, zdravú dcérku. No niečo aj tak chýbalo. V roku 2012 sa nám narodil syn. A ja som to nezvládal. V práci toho bolo veľa, doma toho bolo veľa. Nebol čas na nič, nebolo kam utiecť...

   Našťastie mi v tom období prišla pod ruku jedna z kníh od Dana Millmana. A potom „Tajomstvo“ od Rhonda Byrne. A tiež mi Zuzana, moja partnerka, kúpila k meninám poukaz do kurzu Tai chi. Ďakujem.

   Jedného dňa sme sa hrali s deťmi v parku. Na čarovný strom, hovoriacu sovu, lesného škriatka. A mne v hlave začal vznikať príbeh, rozprávka. Na druhý deň v práci ďalší.

Moje okolie, Zuzana, ale hlavne moje deti mi otvorili oči. Konečne. Začal som vnímať svet inak.

   Stále som pre moje deti „len dospelý“. No pozorujem ich svet a znovu sa učím to, čo som na ceste zabudol.

   A píšem. Píšem, tvorím a kreslím pre nich, ale aj pre nás.

Mojou túžbou je pretaviť myšlienky „Tajomstva“ do detských príbehov a rozprávok, do hudby a obrázkov. Jednoducho, aby verili v seba,  svoje talenty a vo svet, ktorý napriek občas hrboľatej ceste máme radi.

 

Ďakujem